Czejkowicka ścieżka winna – Wędrowanie po winnicach czejkowickich

10 – 12 kwietnia 2015

Ruszamy do winnic otaczających piękną wioskę winiarską Čejkovice. W winnicach będą na Was czekali winiarze z Czejkowic a Wy możecie spróbować ich win wprost w rozległych winnicach, w naturalnym środowisku, skąd wina te się wywodzą.

Čejkovice (Czejkowice) to jedna z największych gmin winiarskich w RC. Powierzchnia winnic wynosi 892 ha, na których gospodaruje 715 zarejestrowanych winiarzy. Swoje winnice posiadają tu wielkie spółki winiarskie, jak Teplářské sklepy Čejkovice, ale też cały szereg średnich i zupełnie małych firm rodzinnych. Gleby są przeważnie lessowe o podłożu trzeciorzędowych piasków. Udają się tu zwłaszcza odmiany białe, jak traminer, muszkat morawski, neuburger, pinor gris, chardonnay, sylvaner, riesling reński, riesling włoski, sauvignon, müller thurgau, aurelius, z odmian czerwonych zwłaszcza pinot noir, frankovka, st.laurent, cabernet sauvignon, cabernet moravia, alibernet, neronet, dornfelder, modry portugal, rubinet oraz stare odmiany hybrydowe z rodziny Vitis labrusca – Isabella i inne stare hybrydy typu Chorwat. Firmy koncentrują się na produkcji wysoko jakościowych win predykatowych, ale też win specjalnych – lodowych i słomowych, będą też wina Autentystów, a więc wina tzw. autentyczne. Na pewno każdy wybierze tu sobie to „swoje winko“.

Czejkowicka ścieżka winna przebiegnie w sobotę 11 kwietnia od godz. 10:00 do godz. 18:00. Impreza ta będzie główną atrakcją wyjazdu winiarskiego na Morawy Południowe w dniach 10 – 12 kwietnia 2015

Program:
Piątek 10.4. – Odjazd kierunek Valtice – Narodowy Salon Win – nowa ekspozycja, nowe wina. Przechadzka po Valticach – Podziemia Valtickie – rozległe piwnice win dostosowane do eno- i gastro- turystyki. Odjazd kierunek Velké Bílovice – zakwaterowanie penzion U školy – kolacja w wł. zakresie wg własnego wyboru.
Przechadzka wśród winnic i piwniczek win.

Sobota 11.4. – od godz. 10 – CZEJKOWICKA ŚCIEŻKA WINNA
Całodniowa impreza, podczas której będzie okazja do przedegustowania wielu win czejkowickich a także na pewno będzie możliwość dyskusji z winiarzami o wszystkim, co będzie Was interesowało w sprawach wina. Kolacja w miejscu zakwaterowania.
Bilet: 500 CZK – w cenie biletu nieograniczona degustacja win na trasie ścieżki winnej, szklanka degustacyjna z logo imprezy wraz z praktyczną kieszonką na szklankę, katalog, talony na zakup wina w cenie 150 CZK. Na trasie znajduje się też firma SONNENTOR-raj herbat ziołowych – wejście darmowe z możliwością ekskursji po firmie produkującej herbaty ziołowe.
O godz. 10:00 rusza od zamku korowód traktorów winiarzy czejkowickich, które przejadą na swoje stanowiska wśród winnic.

Niedziela 12.4. – w godzinach dopołudniowych otwarte będą piwnice win wszystkich winiarzy uczestniczących w imprezie – jest możliwość zakupu win, które najbardziej Wam odpowiadały na trasie. Po zakupach: odjazd kierunek Cieszyn, po drodze możliwość zwiedzenia kilku winnic – wg wyboru: Vinařství Židek-Popice, miejsca Bitwy Trzech Cesarzy – Bitwy pod Austerlitz czyli Bitwy pod Sławkowem k. Brna – Miejsce największego triumfu militarnego i politycznego Napoleona. Albo też możliwość odwiedzenia kolejnego winiarstwa (Vinařství Šebesta, Vinařství Tetur, Vinařství Spielberg lub jakiekolwiek inne ciekawe winiarstwo)

Transport: własny. Przejazd Velké Bílovice-Čejkovice na imprezę TAXI (9 km)
Zakwaterowanie: zapewnia organizator – Pensjonat winiarski Velké Bílovice
Wyżywienie: 2x śniadanie w cenie zakwaterowania, pozostałe w własnym zakresie- restauracja w miejscu zakwaterowania i w okolicy. Podczas imprezy posiłki na trasie oraz restaracje w Czejkovicach.
Tłumaczenie konsekutywne z języka czeskiego na polski podczas zwiedzania i degustacji.

Cena: 2 800.- CZK
W cenie:
2x zakwaterowanie + śniadanie
1x degustacja w Salonie Win RC – od 1.3. 2015 nowa ekspozycja, nowe wina
1x Czejkowicka ścieżka winna – całodniowa impreza z degustacją win winiarzy czejkowickich
Przewodnik, przygotowanie programu, tłumaczenia

Info:
ZA WINEM.PL
kom. +420 732 368 668, tel.: +420 59 642 5838
lechm

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WINIARZE Z CZEJKOWIC ! – PRZYJEŻDŻAJCIE POSMAKOWAĆ MORAW !

This entry was posted in Visegrad Wine Route. Bookmark the permalink.